23. İşitme Engelliler Yaz Oyunları

23. İşitme Engelliler Yaz Oyunları 18-31 temmuz tarihlerinde Samsun ilin de düzenlenecek. Şampiyona kapsamında Atletizm, Badminton , Basketbol, Plaj Voleybolu, Bowling, Bisiklet yolu, Futbol, Golf, Hentbol, Judo, Karate, Dağ Bisiklei, Oryantiring, Çekim, Yüzme, Masa Tenisi, Tekvando, Tenis, Voleybol, Serbest Stil ve Greko-Romen Güreş olmak üzere toplam 21 branşta sporcular madalya mücadelesi verecek. Sporcular bu organizasyonda madalya için ter dökmeye hazırlanırken kent genelinde de tüm hazırlıklar son sürat devam etmekte. Organizasyonun sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi ve her türlü yaşanılabilecek sorunun en kısa zaman da çözülebilmesi için gönüllü, hakem, salon görevlisi, medya mensubu, taksici ve esnafa işitme engelliler dilini öğretmek için gerekli eğitimler verilmekte.

Eğitimlerin çok faydalı olduğunu söyleyen katılımcılar organizasyonda yaşanılabilecek her türlü sorunun giderilebilmesi için
gerekli eğitimi aldıklarını, çözüm üretme ve iletişime geçebilme konusunda hiç bir sorun yaşanmaması adına ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyorlar. Ayrıca şampiyonanın başlaması için büyük heyecan duyan kent halkı geri sayıma geçmiş durumda.

Şampiyonada ter dökecek başta Türk sporcular olmak üzere tüm sporculara başarılar dileriz.

Bir cevap yazın