Finlandiya Uluslararası Para Masa Tenisi Turnuvasına Ev Sahipliği Yapıyor

2020 Tokyo olimpiyatlarına hazırlanan milli sporcularımız için ayrı bir önem arzeden Tokyo Paralimpik Oyunlarına artı puan niteliği olan Uluslararası Para Masa Tenisi Finlandiya’da start verdi. 10-13 Ekim tarihleri arasında yapılacak turnuva Finlandiya’nın Pajulahti kentinde sporseverlerle buluştu. Turnuvada ülkemizden 8 milli sporcu bizleri temsil etmek ve madalya için yarışmak için Finlandiya’da hazır bulunuyorlar.

 

Bedensel engelliler spor federasyonu  “TBESF” nun vermiş olduğu bilgiye göre Finlandiya ev sahipliğinde Uluslararası Para Masa Tenisi Turnuvası açılışını yaptı. Finlandiya’nın Pajulahti Kentinde başlayan turnuva 13 Ekim tarihine kadar masa tenisi severlerle buluşup bir çok ülkeden madalya için turnuvaya katılmış olan milli sporcunun madalya için çekişmelerine sahne olacak. Bu yarışa ülkemizden de 8 yarışmacı dahil olmuş durumda.

Bu cengaver sporcularımız, kadınlarda Hatice Duman ve İrem Oluk ile Nergiz Altıntaş olurken, erkeklerde ise Ali Öztürt, Hamza Çalışkan, Selim Vural ile Nesim Turan ve Abdullah Öztürk olacak.

Ülkemizi temsil etmek ve madalya için mücadele vermek için Finlandiya’da bulunan Milli sporcularımız ve teknik ekibine başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Antalya Yine Turnuva Merkezi

Türkiye, tekerlekli sandalye teniste iki uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapacak. Engelli sporlarında üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiren Antalya iki organizasyona...

Kapat