Golbol Milliler Avrupa Şampiyonu Oldu

2017 yılında Avrupa şampiyonluğunu alan görme engelli sporcularımız, bu yıl düzenlenen golbol turnuvasında final karşılaşmasını İsrail’e karşı 8-6 alarak ikinci defa altın madalyayı ülkemize kazandırdılar.

Görme engelli sporcuların çift kale arasında ve zilli bir top ile mücadele verdikleri bir spor dalı olan Golbol Sporu Avrupa Şampiyonası bu yıl Almanya’da düzenlendi. Türkiye milli takımının da yer aldığı turnuva kapsamında 10 ayrı ülkenin milli takımları birbirleri ile kıyasıya madalya için kapıştı. Sonunda elbette etek bir galibi vardı ve bu galip gelen milliler grubu başından sonuna en iyi oynayan oldu.

Kadın görme engelli millilerimiz, Almanya’nın Rostock kentinde düzenlenen Avrupa şampiyonasında azimleri ve gayretleri sonuncu altın madalyayı almayı başaran taraf oldu. Baştan sona kıyasıya bir çekişmeye sahne olan final karşılaşması İsrail ile Türkiye arasında gerçekleşti.

10 ülkenin görme engelli kadınlarının mücadelelerinde finale kalan millilerimiz, İsrail’e karşı başabaş giden karşılaşmada 8-6 galip gelmeyi başaran taraf oldu. Bu sonuçla Avrupa şampiyonluğunu bir kez daha kazanmış oldular.

Kadın millilerimiz daha önce de 2016 yılında paralimpik oyunlarında alınan bir şampiyonluk, 2017 yılında bir Avrupa şampiyonluğu ve 2018 yılında da Dünya ikinciliğini alarak bu alanda başarılarını her yıl perçinleyerek daha da güçlenmiş bir halde geri geldiklerini kanıtlamış oldular.

Teşekkürler milli kadınlarımız, başarılarınızın devamını temenni ederiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Paralimpik masa tenisi milli takım sporcuları görseli
Türkiye, Para Masa Tenisi Karşılaşmasında 9 Madalya Aldı

Finlandiya'nın Pajulahti kentinde düzenlenen Paralimpik Masa Tenisi Uluslararası Turnuvası sona erdi. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre...

Kapat