Paralimpik masa tenisi milli takım sporcuları görseli

Türkiye, Para Masa Tenisi Karşılaşmasında 9 Madalya Aldı

Finlandiya’nın Pajulahti kentinde düzenlenen Paralimpik Masa Tenisi Uluslararası Turnuvası sona erdi. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye, organizasyonda 3 altın, 1 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalya elde etti.

Paralimpik masa tenisi milli takım sporcuları görseli

2020 yılında Tokyo’da düzenlenecek olan Paralimpik Oyunlar için puan özelliği taşıyan turnuva, bugün içinde oynanan takım müsabakaları ile sona erdi. Milli Takım oyuncularımız, kadınlar ile erkekler takım karşılaşmalarında toplamda 2 altın ile 1 bronz madalya kazandı.

Erkeklerde milli sporcularımız Hamza Çalışkan ve Abdullah Öztürk ile Ali Öztürk’ten oluşan Türkiye klas 4-5 takımı ve kadınlarda ise milli sporcularımız Hatice Duman ile Nergiz Altıntaş’tan oluşan klas 1-3 milli takımı altın madalya aldılar.

Yine erkekler klas 4-5’te Nesim Turan ile Süleyman Vural’dan kurulan milli takım da müsabakalar sonucunda bronz madalyayı alan taraf oldu.

Türkiye, tüm karşılaşmaların sonunda, takım ve bireysel karşılaşmalarda elde ettiği 3 adet altın, 1 adet gümüş ve 5 adet bronz madalyanın sonun da toplamda 9 madalya alarak turnuvayı bitirdi.

Tüm paralimpik masa tenisi takımına ve teknik ekibi başarılarından dolayı tebrik ederiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Engelsiz Filmler Festivali 3. Kez Kapılarını Araladı

"Engelsiz Filmler Festivali" üçüncü defa Eskişehir’in ev sahipliğinde 11-13 Ekim tarihlerinde sinemaseverlerle buluşuyor. EFF2019 TANITIM FİLMİ_İŞARET DİLİ from Engelsiz Filmler...

Kapat